سمینار کارشناسی ارشد رشته معدن – استخراج:  روش های تخریب بنا با مواد منفجره

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی معدن

با عنوان : روش های تخریب بنا با مواد منفجره

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی معدن – استخراج

عنوان :

 روش های تخریب بنا با مواد منفجره

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

از آنجایی که افزایش روز افزون جمعیت، کاهش زمین مناسب و افزایش قیمت آن ها را به دنبال خواهد داشت و از آنجایی که سازه ها عمر مشخصی دارند، لذا تخریب بنا با استفاده از مواد منفجره به عنوان راهکاری ایمن و سریع نسبت به تخریب توسط ماشین آلات مکانیکی مد نظر مهندسان قرار گرفته است. با توجه به اینکه در هر سازه از مصالح مختلفی برای ساخت آن استفاده می شود، لذا در این مجموعه انواع روش ها به منظور تخریب و حذف این اجزا آورده شده است که در نهایت با حذف این اجزا سازه از حالت پایداری خود خارج شده و تخریب و حذف این اجزا آورده شده است ک در نهایت با حذف این اجزا سازه از حالت پایداری خود خارج شده و تخریب می گردد. در ادامه با توجه به حساسیت عملیات تخریب به علت وجود سازه های مختلف در مجاورت محدوده عملیات، بایستی کل فرآیند تخریب توسط ناظرین و تحت استانداردهایی صورت پذیرد. تا از آسیب های جدی به افراد و سازه های مجاور اطمنیان حاصل گردد.

مقدمه:

گرچه ماده منفجره ویرانی و تلفت را در ذهن تداعی می کند اما به سبب ویژگی های مهندسی نظیر تونل سازی راه سازی، و غیره کاربرد وسیع پیدا کرده است. یکی از کاربردهای مواد منفجره تخریب بنا می باشد. با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و کاهش زمین مناسب به منظور ساخت و ساز و توجه خاص به بلندمرتبه سازی و همچنین افزایش استاندارد های ایمنی ساختمان نیاز است که سازه های قدیمی تخریب و به سازه های جدید و بلند مرتبه تبدیل گردند. با توجه به زمان بر بودن تخریب مکانیکی، می توان از ماده منفجره به عنوان راهکاری ایمن و سریع و بر اساس روش های آتشباری کنترل شده، استفاده نمود. تخریب بنا به وسیله ماده منفجره از پایان جنگ جهانی دوم در اروپا شروع شده است. در این قاره برای بازسازی شهرهای ویران شده نیاز به تخریب سریع بناهای نیمه خراب بود. خرابی ساختمان ها و تاسیسات شهری در اثر بمباران قابلیت تخریب مواد منفجره را نشان داد و از این به بعد بود که مواد منفجره برای تخریب بنا به کار رفت و سپس در همه جا رایج شد.

تعداد صفحه :111

قیمت : شش هزار تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :        09309714541 (فقط پیامک)        serderehi@gmail.com

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های دانشگاهی است. مطالب مشابه را هم ببینید. برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *